Вугрі
Турбують проблеми зі шкірою: комедони, міліуми, прищі? Ймовірно, це вугрі - запалення сальної залози шкіри внаслідок закупорки протоки шкірним салом. Точно поставити діагноз може лікар-дерматолог. Саме до нього потрібно звертатися в першу чергу. При необхідності він направляє на консультацію до вузькоспеціалізованих лікарям (гінеколог, ендокринолог).

Чому з'являються вугри? Характерні прищі на шкірі виникають через ураження сальних залоз. Вона запалюється в результаті закупорки власним секретом. Виробляється в надлишку шкірне сало (особливо при наявності гіперкератозу) перетворюється в пробку і закриває виводить проток.

Якщо заліза, переповнена секретом, не має виходу назовні, виникають білі вугри (міліуми). Коли є вихід назовні, то сало окислюється, і прищик набуває темний колір (комедон).

На поверхні шкіри мешкає бактерія Propionibacterium acnes. Шкірне сало з частинками епідермісу - відмінне середовище для її розмноження. При проникненні бактерії сальна залоза запалюється, і виникають папули, пустули, вузли.
Причини появи вугрів

Захворювання волосяних фолікулів і сальних залоз зустрічається у 80% людей молодого віку і підлітків. Серед причин появи вугрової висипки виділяють наступні:

 • дисбаланс ліпідів. У осіб, схильних до появи вугрів, спостерігається надлишкове вироблення шкірного сала;
 • присутність на шкірі мікроорганізмів. Вугровий висип часто пов'язують з наявністю комбінованої дрожеподібної та бактеріальної флори (P. ovale і P. acne);
 • гормональний фон. У переважній кількості випадків підліткові вугри пов'язані з гіперпродукцією шкірного сала, викликаної коливаннями гормонів в пубертатний період. Крім того, ендокринне походження мають прищі, що з'являються у жінок, які страждають порушеннями менструального циклу, синдромом гіперандрогенії, які беруть адрогени й анаболічні гормони.

У появі вугрової висипки певну роль відіграє спадковість. Наприклад, вроджена ендокринна патологія або генетично певний тип функціонування сальних залоз.

Також вугри можуть виникати на тлі прийому медикаментів, що містять, наприклад, йод, літій, кортизон, вітаміни B6 і B12, а також протиепілептичних засобів.
Симптоми вугрових висипань

Найбільш яскраво виражена проблема у підлітків. Вульгарні або юнацькі вугри зустрічаються у 8 з 10 молодих людей у віці 15-24 років. Вони проявляють себе у вигляді висипів (комедони, дрібні прищі величиною 5 мм) червоного кольору на обличчі, спині, грудях. Вугрі залишають після себе пігментовані ділянки та поверхневі рубці на шкірі.

Висипання зазвичай з'являються на тлі підвищеної сальності шкіри, яка має характерний жирний блиск. Волосся також можуть бути жирними та навіть з незначним порідіння.

Вугрі у вигляді вузлів через кілька тижнів розкривається з утворенням порожнини. У ній знаходиться тягучий гній. Це ознака флегмонозних вугрів. Після них з високою ймовірністю на шкірі залишаються глибокі рубці.

Види вугрів

Акне - найбільш поширена форма проблеми. Традиційно виникають в юнацькому віці на тлі статевого дозрівання. Мають вигляд дрібних червоних висипань з гнійників в центрі. У міру дозрівання порожнину розкривається, а на її місці може залишитися шрам або пляма.

Міліуми - різновид вугрової висипки. Вони виглядають як дрібні білі висипання і з'являються у людей будь-якого віку. Зустрічаються навіть у немовлят на 2-3 день життя, коли у них встановлюється власна гормональна регуляція організму. У дорослих міліуми з'являються на тлі відхилень в роботі ендокринної або травної систем. Звичайна локалізація - лоб, ніс, верхню повіку.

Розацеа - вид висипки, що виникає в зрілому і літньому віці, зазвичай на тлі розширення капілярів шкіри. За зовнішнім виглядом така вугрі є вузлики яскраво-червоного кольору, які з часом наповнюються гноєм. Локалізація розацеа - носогубний трикутник. Висип активізується при довгому знаходженні під прямими сонячними променями і при низьких температурах навколишнього повітря.

Комедони - дрібні точкові висипання темно-коричневого або чорного кольору. Причина їх появи полягає в неправильному функціонуванні сальних залоз. Вугрі такого типу виникає не тільки на обличчі, але також на спині, грудях і плечах. Великі скупчення комедонов можуть викликати відчуття стягнутості шкіри і свербіж.

Лікарські вугри - форма висипань, обумовлена прийомом медикаментів гормонального і стероїдного дії. Ліки системного характеру можуть викликати прищі по всьому тілу. Препарати місцевої дії провокують вугровий висип в конкретних областях. Висипання, пов'язані з прийомом лікарських засобів, супроводжуються свербінням і палінням шкіри.

Блискавичні вугри - самостійне захворювання ендогенного характеру, яке протікає у важкій формі. Хвороба проявляє себе некротичними виразками і папулами нема на обличчі, а на тілі.

Як позбутися від вугрової висипки?

Необхідно одночасно працювати з усіма ланками патологічного процесу:
 • нормалізувати гормональний фон, якщо виявилися порушення (нестача естрогенів або надлишок андрогенів);
 • позбутися від гіперкератозу (надмірне потовщення рогового шару епідермісу);
 • знешкодити бактерію Propionobacterium acne, не допускати її проникнення в протоки сальних залоз (вичавлювати прищі, використовувати місцеві антисептики і т. п.);
 • купірувати запалення (застосовувати спеціальні протизапальні засоби, правильно доглядати за шкірою).

Принципи лікування вугрового висипу

При легкій формі захворювання з незначною кількістю висипань на обличчі застосовують зовнішні засоби для обробки шкіри (з вмістом саліцилової кислоти, антибіотиків, резорцину і Бензоілпероксід).

У разі тяжкої форми вугрів, супроводжуваної кістозними і гнійними процесами з деструкцією тканин шкіри, використовують системну і зовнішню терапію в комбінації. В якості системних засобів застосовують андрогени, естрогени і антибіотики.

Крім того, в комплексній терапії вугрової висипки застосовують імуномодулятори, Ангіопротектори, вітаміни групи В, біологічно активні речовини, аскорбінову кислоту, ліпотропні засоби.

В цілому лікування вугрів включає в себе такі напрямки:
 • коригування режиму харчування;
 • медикаментозна терапія;
 • використання спеціальних косметичних засобів;
 • фізіотерапія;
очищаючі косметичні процедури.
Профілактика вугрів

Для того щоб запобігти проблемі, необхідно виконувати ряд правил:

 • підбирати правильну косметику (Некомедогенний);
 • не використовувати жирні декоративні косметичні засоби;
 • вибирати лосьйони, що містять не більше 15% спирту;
 • замість звичайного мила вмиватися спеціальними гелями;
 • регулярно відвідувати косметолога для своєчасного виявлення вугрової висипки і її терапії;
 • дотримуватися раціонального харчування, стежити за своєю вагою.
Хороші результати в профілактиці і позбавленні від вугрів забезпечує відоме аюрведічеськоє засіб Клірвін, виготовлене з цілющих рослин.

Запобігти вугровий висип допоможе очищающий лосьйон «Клірвин».
Косметичний засіб.

Інтернет-магазин товарів для краси і здоров'я - Айфіто. Ознайомитися з усім асортиментом інтернет магазину Айфіто можна на сайті ifito.com.ua

Виробник: АТ «РеалКосметікс», 140102, Московська обл., Раменський р-н, м. Раменське, вул. Карла Маркса, д. 5.
Імпортер: ТОВ «БАД-АЛТАЙ», Україна, м. Київ, пров. Балтійський, 20А
Адреса для прийняття скарг споживачів: Україна, м. Київ, 04073, а/с 31 (для ТОВ «БАД-АЛТАЙ»).
Гаряча лінія 0800 508 31 90 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).
Сreated by Level Media