Шкіра після акне: як повернути гарний вигляд?
Тривалий і тяжкий перебіг вугрової хвороби, її неправильне лікування чреваті негативними наслідками. Сліди від акне - рубці, розширені пори, дисхромія шкіри - називають постакне. Залежно від форми його прояви використовуються різні методи терапії.

Сліди від акне у вигляді пігментних плям і почервонінь виникають внаслідок збільшення вироблення меланіну, який пов'язаний із запальними процесами в шкірі. Як правило, це явище тимчасове і протягом року після усунення висипань зникає. Колір плям залежить від глибини ураження шкірного покрову. Зазвичай такі ускладнення характерні для важких форм вугрової хвороби.
На шкірі після акне можуть залишатися шрами. При великій кількості висипань формуються рубці, які псують зовнішній вигляд. Вони бувають декількох видів:
  • гіпертрофічні. Є більш помітними так, як викликають більше ураження шкірного покриву. Виступають над поверхнею шкіри через надлишок рубцевої тканини, що формується при загоєнні;
  • атрофічні. Виглядають як поглиблення на шкірному покриві. Ці дефекти можуть бути прямокутними, закругленими і сколеними;
  • келоїдні. Гладкі, мають неправильну форму і червоний колір. Вони щільні, зустрічаються групами і можуть досягати 2 см в діаметрі;
  • нормотрофічні. Залишаються на місці висипання, якщо загоєння шкіри при вугрової хвороби відбувалося нормальним чином. Після одужання такі сліди від акне зникають самостійно.
Підхід до лікування шкіри після акне визначається характером ускладнень.

Як прибрати сліди від акне?

  1. Розширені пори.
Місцево використовують препарати з вітаміном С, також в складі мезотерапії. Застосовують апаратну, хімічну і мануальну чистку обличчя. Це допомагає нормалізувати водно-ліпідний баланс шкіри після акне. Проти гиперкератоза використовуються препарати на основі кислот, а також аюрведичні засоби на основі натуральних компонентів.

  1. Рубці (в 80-90% атрофічні).
На етапі формування рубців використовують методики, що стимулюють синтез фібробластів і колагенових волокон (ін'єкції гіалуронової кислоти, мікрострумову і УЗ-терапію). При наявності сформованих рубців шкіру після акне шліфують, щоб вирівняти її рельєф. Для цього використовуються кислотні пілінги, глибока дермабразія, механічна шліфовка, електрокоагуляція, кріодеструкція, лазеротерапія.

  1. Дисхромія (гіперпігментація або відсутність пігментації).
Щоб прибрати сліди від акне - темні плями і депігментовані ділянки, застосовують засоби, які пригнічують вироблення меланіну, препарати цинку, міді, заліза. Їх поєднують з процедурами ексфоліаціі різної глибини (пілінгами). Використовують препарати з азелаїнової, ретиноєвої кислотами, аюрведичні засоби.

Детальну консультацію по боротьбі з постакне надає лікар-дерматолог. Останнім часом в комплексній терапії використовують аюрведічеський засіб вітчизняного виробництва, який ефективно бореться з гіперкератозом, гіперпігментацією і іншими проблемами.

Скористайтеся кремом Клірвін для боротьби зі слідами від акне
Косметичний засіб.

Інтернет-магазин товарів для краси і здоров'я - Айфіто. Ознайомитися з усім асортиментом інтернет магазину Айфіто можна на сайті ifito.com.ua

Виробник: АТ «РеалКосметікс», 140102, Московська обл., Раменський р-н, м. Раменське, вул. Карла Маркса, д. 5.
Імпортер: ТОВ «БАД-АЛТАЙ», Україна, м. Київ, пров. Балтійський, 20А
Адреса для прийняття скарг споживачів: Україна, м. Київ, 04073, а/с 31 (для ТОВ «БАД-АЛТАЙ»).
Гаряча лінія 0800 508 31 90 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).
Сreated by Level Media