Синці під очима
Природний здоровий колір обличчя сьогодні, на жаль, рідко зустрічається серед жителів міста. Сині круги і мішки під очима - постійні супутники багатьох чоловіків і жінок. Чому вони з'являються?

У периорбитальній зоні шкірні покриви особливо тонкі і чутливі. Тому на багато проблем зі здоров'ям, неправильний спосіб життя та екологічну ситуацію шкіра цієї ділянки реагує в першу чергу.
Механізм появи темних кіл під очима (синців)

Цей неприємний естетичний недолік може бути пов'язаний як з місцевими процесами, так і з загальними порушеннями в роботі організму. Синці під очима іноді є ізольованим симптомом, але можуть виявлятися разом з почервонінням очного яблука, набряком повік і т. д. Зазвичай вони не доставляють дискомфорту, крім естетичного недосконалості.

Для деяких людей сині кола під очима є наслідком конструкційних особливостей. Наприклад, вони часто з'являються в осіб з астенічним статурою, для якого характерно невелика кількість підшкірної жирової клітковини.

Причини появи синців під очима

Характерний нездоровий відтінок може бути наслідком:
 • недосипання;
 • різкої втрати ваги;
 • неправильного догляду за шкірою, використання неякісної косметики;
 • втоми (через високі зорових навантажень);
 • куріння, вживання алкоголю (що містяться в них токсини погіршують стан шкіри);
 • надмірного вживання кофеїнових напоїв.

Темні кола під очима можуть сигналізувати і про більш серйозні проблеми:
 • захворювання нирок (темні плями в периорбитальній зоні часто супроводжуються набряками);
 • порушення в роботі печінки і жовчного міхура (кола навколо очей швидше коричневі, ніж сині);
 • проблемах з підшлунковою залозою (крім погіршення кольору обличчя, вірогідні біль в лівому боці, запор, пронос, нудота і блювота);
 • ендокринних патологіях (хвороби щитовидної залози, нецукровий діабет);
 • розладах в роботі серцево-судинної системи (темні кола під очима пов'язані з порушенням кровообігу);
 • анемії (нездоровий відтінок обличчя - наслідок нестачі кисню в організмі, обумовленого зниженим рівнем заліза в крові).
Темні кола під очима із-за вікових змін

Ця проблема знайома як дорослим, так і дітям. Але з віком передумов, що ведуть до появи кіл під очима, стає все більше.

З роками шкіра нижньої повіки втрачає еластичність, стоншується її підшкірний жировий шар. З'являються кола так, як через епідерміс починають просвічувати капіляри, які також зазнають змін. Вони стають більш крихкими і схильні до діапедез еритроцитів. Це процес виходу кров'яних тілець за межі судин. Зовні це виглядає як темні кола або синці під очима.

Подібний симптом також може говорити про прогресування з віком захворювань внутрішніх органів.

Кола і синці під очима як результат перевтоми

Недосипання, підвищена психічна і фізичне навантаження не проходять безслідно. Чи доводилося вам бачити після безсонної ночі або важкого трудового дня сині кола (синці) під очима?

Для гарного самопочуття людині потрібно не менше 7-8 ч повноцінного сну. Крім синіх кіл під очима недосипання загрожує захворюваннями серцево-судинної і нервової системи.

При перевтомі також спостерігається почервоніння склер, блідість шкіри обличчя. Темні кола часто доповнюють мішки під очима. Як правило, при нормалізації режиму праці та відпочинку проблема йде сама собою.

Хвороби печінки і нирок як передумови кіл під очима

Захворювання сечовидільної системи призводять до затримки рідини в організмі. Це веде не тільки до мішків, а й до кіл під очима. При цьому спостерігаються такі симптоми, як порушення сечовипускання, підвищення артеріального тиску, набряки і т. д.

Темні кола та синці можуть виникати внаслідок пігментації шкіри повік через неполадки в роботі печінки. При підвищенні концентрації білірубіну шкірний покров і склери набувають жовтого відтінку. Крім коричневих або жовтуватих кіл в периорбитальной зоні, печінкові патології супроводжуються гіркотою в роті, тупими болями в правому підребер'ї.

Нераціональне харчування

Синці під очима пов'язані із особливостями харчових звичок людини. Часто ці дефекти з'являються внаслідок дієти. Йдеться, в першу чергу, про дієтичне харчування для схуднення, при якому сині кола під очима - поширене явище.

Як правило, спроби знизити вагу пов'язані з різким обмеженням набору продуктів, через що організм відчуває дефіцит багатьох вітамінів і мікроелементів. Результат такого підходу - некрасиві кола або синці в області очей. Однак лікувальні дієти, прописані лікарем при конкретному захворюванні, не мають подібного негативного впливу.

Сині кола під очима, або як їх частіше називають - синці, з'являються через брак таких речовин, як:

 • вітамін A (покращує регенерацію шкіри, уповільнює старіння);
 • залізо (його дефіцит веде до залізодефіцитної анемії, симптомом якої вважаються синці);
 • вітамін K (грає ключову роль в нормальному згортанню крові, при його нестачі з'являються синці);
 • цинк (є важливим елементом багатьох ферментів, бере участь у жировому обміні, при його дефіциті виникають круги під очима);
 • вітамін C (зміцнює судинну стінку, при його недостатньому споживанні збільшується диапедез еритроцитів, що викликає синці);
 • вітамін E (є антиоксидантом, призупиняє процеси старіння).
Недолік цих елементів відразу позначається на стані шкіри, з'являються кола в периорбитальній зоні. Але і тіло в цілому страждає при недоліку в раціоні харчування цих речовин.

Про що розповість колір кіл під очима?

Іноді лікаря досить поглянути на відтінок шкіри в периорбитальній зоні, щоб припустити, в якій системі або органі пацієнта є неполадки.

Темні кола синюватого відтінку, іноді нагадують сіточку, можуть говорити про порушення в роботі серця, дистонії, гіпертонії. Також вони свідчать про кисневому голодуванні організму. Такі синці часто зустрічаються у осіб, які страждають гормональними порушеннями. Це привід перевірити нирки.

Кола жовтувато-коричневого кольору - ознака патологій печінки. Вони виникають при порушенні функцій жовчного міхура і жовчовивідних шляхів.

Коричневі кола під очима говорять про проблеми з ендокринною системою. Такі зовнішні прояви має цукровий діабет, захворювання щитовидної залози і печінки. Подібний дефект може свідчити про хвороби крові.

Якщо синяки мають не просто синій, а темно-сірий або чорний колір, то можна припустити найгірше. Така людина може бути хворий на онкологічне захворювання.

Дивлячись на круги під очима в дзеркало, не можна ставити собі діагноз. Тільки лікар може з'ясувати точну причину цієї проблеми і дати рекомендації по її рішенню.
Профілактика синців і темних кіл під очима

Щоб попередити це неприємне явище, фахівці рекомендують:

 • дотримуватися режиму праці та відпочинку (при монотонної роботі, пов'язаної з напругою зорового апарату, а також при важкому фізичному навантаженні потрібно робити перерви, це вбереже від перевтоми і синців);
 • нормалізувати сон (щоб забути про темні кола, потрібно спати 7-8 годин на добу);
 • раціонально харчуватися (попередити синюваті або коричневі кола в зоні очей можна, якщо регулярно вживати продукти, багаті вітамінами, мінералами, мікроелементами, а також містять в потрібній кількості білки, жири і вуглеводи);
 • виконувати зорову гімнастику (існує спеціальний комплекс вправ, які допомагають прибрати кола під очима);
 • боротися зі шкідливими звичками (варто відмовитися від куріння, вживання спиртного);
 • займатися спортом (регулярні фізнагрузкі допомагають позбутися кіл під очима і в цілому поліпшити здоров'я).
Відоме аюрведічеськоє засіб «Клирвин» використовується для поліпшення кольору шкіри навколо очей, її освітлення і додання тонусу.

Крем «Клирвин» - допомога в боротьбі з синцями під очима.
Косметичний засіб.

Інтернет-магазин товарів для краси і здоров'я - Айфіто. Ознайомитися з усім асортиментом інтернет магазину Айфіто можна на сайті ifito.com.ua

Виробник: АТ «РеалКосметікс», 140102, Московська обл., Раменський р-н, м. Раменське, вул. Карла Маркса, д. 5.
Імпортер: ТОВ «БАД-АЛТАЙ», Україна, м. Київ, пров. Балтійський, 20А
Адреса для прийняття скарг споживачів: Україна, м. Київ, 04073, а/с 31 (для ТОВ «БАД-АЛТАЙ»).
Гаряча лінія 0800 508 31 90 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).
Сreated by Level Media